Fællesskab og hygge i Søvind Kirkehus

dato

Søvind Kirkehus inviterer til to ugentlige arrangementer, der giver mulighed for både socialt samvær og inspirerende oplevelser. Mandagene er dedikeret til Herreklubben "Man(d) Mødes", mens torsdage byder på et varieret program i Torsdagsklubben.

Man(d) Mødes: Herreklubben i Søvind Kirkehus

Hver anden mandag fra kl. 12.00 til 14.00 samles Herreklubben "Man(d) Mødes" i Søvind Kirkehus til en hyggelig frokost. Deltagerne bidrager med 20 kr. til maden og 10 kr. til en øl, hvilket danner rammen om en afslappet og social stund. Efter frokosten er der mulighed for at lytte til spændende livsfortællinger eller deltage i samtaler blandt de 16-20 fremmødte. Alle er velkomne, og man opfordres til at tage en ven med.

Torsdagsklubben: Et varieret program for alle

Torsdagsklubben mødes hver torsdag kl. 13.30, og byder på et varieret program, der spænder fra hyggelige samtaler til foredrag, sang og lysbilleder. Der er også torsdage med fokus på sko, tøj og blomster samt specielle arrangementer med god mad på Søvind Kro, som kræver tilmelding. Kaffe og te koster 10 kr. de fleste torsdage. Programmet kan variere, og kommentarer og ændringer er velkomne.

Praktisk information
Man(d) Mødes
Dato: Mandag 26. maj 2025
Tidspunkt: Kl. 12.00-14.00
Sted: Søvind Kirkehus, Kirkestien 2, Søvind, 8700 Horsens
Torsdagsklubben
Dato: Torsdag 22. maj 2025
Tidspunkt: Kl. 13.30
Sted: Søvind Kirkehus, Kirkestien 2, Søvind, 8700 Horsens



Vi tager forbehold for, at oplysningerne om begivenheden kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek seneste opdateringer her
Kilde: Kultunaut
Opslag fra vores lokale erhvervAnnoncørbetalt indhold
Boliger til salg i Horsens

FÅ TRE GRATIS SALGSVURDERINGER AF DIN BOLIG

FÅ TRE GRATIS SALGSVURDERINGER

Adresse
Dine oplysninger deles med op til tre lokale ejendomsmæglere, som efterfølgende vil kontakte dig vedr. salgsvurdering.