Shooter Gang klar til koncert i Horsens

dato

Oplev energien fra Shooter Gang, når de besøger Platform K i Horsens den 20. februar 2025. Med deres unikke blanding af gadelyrik og visuelt stærke musikvideoer, er trioen klar til at præsentere deres soloprojekter og nye udgivelser på deres Danmarksturné.

Shooter Gang, bestående af rapperne Belly, Tan og Dinero fra Trillegården i Aarhus V, er klar til at tage scenen på Platform K. Efter at have lanceret deres soloprojekter i 2024, er de nu på vej rundt i Danmark med en turné, der starter i begyndelsen af 2025.

Fra debut til Danmarksturné

Siden deres debut med "Mask På", der har streamet over otte millioner gange, har Shooter Gang skabt overskrifter med deres kontante lyrik og visuelle stil. Deres debutalbum "Alt Har Sin Pris" fra 2022 blev en milepæl i dansk hiphop, og nu er de klar til at introducere deres nye soloprojekter live.

En stemme fra gaden

Bandet er kendt for at være et talerør for gaden, og deres musik reflekterer de oplevelser, de har haft i Trillegården. Tan udtaler: "Vi bruger al vores tid i studiet, så det holder os fra gaden. Men gaden er en del af vores opvækst, og vi er dermed også et talerør på vegne af gaden."

Praktisk information
Dato: Torsdag den 20. februar 2025
Tid: Kl. 20:00
Sted: Platform K, Madevej 2, 8700 Horsens
Entré: 200 kr + evt. gebyr
Målgruppe: Alle


Vi tager forbehold for, at oplysningerne om begivenheden kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek seneste opdateringer her
Kilde: Kultunaut
Opslag fra vores lokale erhvervAnnoncørbetalt indhold
Boliger til salg i Horsens

FÅ TRE GRATIS SALGSVURDERINGER AF DIN BOLIG

FÅ TRE GRATIS SALGSVURDERINGER

Adresse
Dine oplysninger deles med op til tre lokale ejendomsmæglere, som efterfølgende vil kontakte dig vedr. salgsvurdering.