Dygtig VVS-Montør søges for virksomhed i Horsens området.
Vi har brug for ekstra chauffører! I den forbindelse søger vi chauffører til blandet kørsel i Danmark, Sverige, Norge samt lidt kontinent med P-trailer og køletrailer. Du skal forvente, at ikke to dage er ens, og at du til tider vil skulle bruge mange spændebånd og lignede. Du kommer også til at køre en række forskellige opgaver også ad-hoc-opgaver for andre kunder.
Elektriker søges til arbejde i Horsens området - Er det dig?
Vi har brug for en dansklærer til indskolingen, der ud over at være optaget af at lave spændende og god undervisning i dansk, også gerne må have lyst til at undervise i f.eks. musik eller idræt – eller noget helt andet. Stillingen er en fuldtidsstilling og er ledig til besættelse den 1. december 2023
Langmarkskolen søger en uddannet folkeskolelærer til dansk, idræt og historie.
Sygeplejersker – jordemødre se her!
Vores dygtige lærer og læsevejleder er gået nye veje i sit arbejdsliv, og vi søger derfor en ny. Stillingen er en fast fuldtidsstilling og er ledig til besættelse 1. december.
Myndighedsrådgivere søges til Social Familieteam, Horsens Kommune
Spændende stilling som tandplejer ved Tandplejen i Horsens kommune
For kunde i Horsens søger vi lige nu en produktionsmedarbejder til daghold for en større produktionsvirksomhed i Horsens.
Forum Horsens søger en passioneret og dygtig driftsleder til at stå i spidsen for vores nyoprettede "Grønne Afdeling". Afdelingen omfatter driften af 47 fodboldbaner, 10 kunstbaner, atletikbaner samt de grønne randområder om anlæggene, fordelt i Horsens og omegn. Derudover har Forum Horsens netop anlagt en opvisningsbane med hybridgræs, der skal danne ramme om fodboldkampe, koncerter og øvrige arrangementer...
Kan du se dig selv som en del af en organisation, hvor vi står sammen om at være ambitiøse, skabe sammenhæng for borgeren og fremstå som et faglig fyrtårn?
Langmarkskolen søger en morgenfrisk og mødestabil tilkaldevikar, der kan træde til ved ferier, kurser samt sygdom. Du skal både kunne varetage undervisningen alene og i samspil med skolens faste personale primært i skoletiden. Der kan evt. også blive tale om vikararbejde i skolens fritidsordning.
Vil du arbejde med produktion af asfalt, kørsel med læssemaskine og vedligeholdelse af fabrikken, bygninger, plads og materiel? Og vil du gerne være endnu dygtigere til dit fag?